Стало відомо, як українці ставляться до проблем екології.

Постійні розмови про глобальне потепління та несподівані вибрики природи призвели до того, що українців усе більше почали турбувати проблеми у сфері екології.Про це свідчать результати останнього опитування, проведеного Research & Branding Group, передає ZN.ua.

Актуальними проблеми екології та стану навколишнього середовища вважають 89% з 1800 респондентів, а 44% переконані, що ці проблеми в масштабах країни "вкрай актуальні".Більше стурбовані станом екології жителі обласних центрів (93%) та Півдня України (94%).Поганою і катастрофічною екологічну ситуацію у своїй місцевості вважають більше половини українців (57%), тоді як непоганою – тільки третина (34%).Із запропонованого списку проблем екології і навколишнього середовища найбільш характерними для своєї місцевості опитані назвали забруднення водойм (34%); забруднення атмосфери / загазованість (29%); скорочення лісів / парків / зелених зон (24%); погіршення здоров'я людей (23%); погану якість питної води (22%); антисанітарний стан території (17%); зміну клімату / парниковий ефект (15%) а також вплив хімічних речовин на продукти харчування (14%).

В Амстердамі відкрили перший у світі "ряд без пластику" у супермаркеті, який повністю бойкотує не екологічні упаковки.

Про це повідомила громадська ініціатива ReThink на своїй сторінці у Facebook.

Ініціативу запровадило керівництво нідерландської мережі супермаркетів Ekoplaza. Наразі у plastic-free відділі представлено понад 700 товарів, упаковка яких зроблена з біорозкладних матеріалів та таких, що компостуються.

Крім того, "ряд без пластику" має стати тестовим майданчиком для виробників нових типів пакувань, які не завдають шкоди довкіллю.


Французька компанія хоче переробляти українське сміття для генерації енергії

Французька компанії SUEZ зацікавилась концепцією Держенергоефективності щодо переробки українських відходів для генерації енергії в Україні.

Уже відбулось обговорення між головою Держенергоефективності Сергієм Савчукок та представниками компанії, пише УНІАН.

"В Україні існує значний потенціал для встановлення подібних потужностей. Щорічно на полігони вивозиться 10 мільйонів тонн сміття, з яких можна виробляти 3,5 мільйона Гкал тепла та 1,2 мільярда кВт*год електроенергії на рік", – зазначив Савчук.

Також є перспектива постачати електроенергію, згенеровану когенераційними установками, в мережу за "зеленим" тарифом, якщо встановити біогазові станції.

Зокрема, SUEZ цікавлять регіони для реалізації проекту.

Наразі сторони домовилися спільно розробити фінансову модель встановлення в Україні потужностей з генерації енергії з твердих побутових відходів. На її базі готуватимуться інші проекти.